Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 4

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniuz 11 maja 2015 r., sygn. akt II SA/Po 1232/14

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu
Skład
Sędzia WSA Elwira Brychcy przewodniczący
Rozpoznanie
na posiedzeniu niejawnym w dniu 11 maja 2015r.
Sprawa
sprawy ze skarg R. J. i M. J. na decyzję Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowanego z dnia [...] sierpnia 2014r. Nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania administracyjnego postanawia

Sentencja

  1. 1. odrzucić skargę R. J.
  2. 2. zwrócić skarżącej R. J. uiszczony wpis częściowy od skargi w kwocie [...] zł (słownie: [...] złotych). /-/ E. Brychcy

Uzasadnienie

Skarżąca R. J. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu skargę na decyzję Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowanego utrzymującą w mocy decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z [...] kwietnia 2014r. o umorzeniu w całości jako bezprzedmiotowe postępowanie administracyjne w sprawie robót rozbiórkowych. Skarżąca uiściła tytułem wpisu kwotę [...] zł. Zarządzeniem z 10 marca 2015r. skarżąca została wezwana do uiszczenia wpisu uzupełniającego w kwocie [...] zł w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie zostało odebrane osobiście przez skarżącą w dniu 30 marca 2015r. (k. 40 akt sąd.). Wpis nie został uiszczony (k. 40 akt sąd.).

Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył co następuje.

Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. 2012, poz. 270 ze zm.), zwanej dalej: "p.p.s.a.", sąd nie podejmuje żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W tym przypadku, z zastrzeżeniem § 2 i 3, przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania. W razie bezskutecznego upływu tego terminu przewodniczący wydaje zarządzenie o pozostawieniu pisma bez rozpoznania. Jednakże – w myśl art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu.

Mając na względzie powołane przepisy Sąd wezwał skarżącą do uiszczenia należnego wpisu uzupełniającego od skargi pod rygorem jej odrzucenia. Przesyłka została prawidłowo doręczona skarżącej w dniu 30 marca 2015r. (poniedziałek). Termin do uiszczenia wpisu upłynął w dniu 7 kwietnia 2015r. (art. 83 §2 p.p.s.a.). Wpis sądowy nie został prawidłowo uiszczony.

Biorąc powyższe pod rozwagę, na podstawie art. 220 §3 p.p.s.a sąd odrzucił skargę, jak orzeczono w postanowieniu.

O zwrocie wpisu orzeczono na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a.

/-/ E. Brychcy

Pod tą sygnaturą także: dokument z 13 sierpnia 2015 r., dokument z 22 stycznia 2015 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.