Uzasadnienie
Skarżący Z. K. wniósł o prawo pomocy. Zarządzeniem z 6 grudnia 2013r. został zobowiązany do złożenia w terminie 7 dniu wniosku o prawo pomocy na urzędowym formularzu PPF, pod rygorem pozostawienia wniosku bez rozpoznania (art. 257 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Dz.U. z 2012r., poz. 270, dalej "p.p.s.a.").
Przesyłka zawierająca formularz została przesłana na adres wnioskodawcy i odebrana przez niego osobiście w dniu 10 grudnia 2013r. Termin do złożenia wniosku upłynął zatem w dniu 17 grudnia 2013r. Wezwanie pozostało bez odpowiedzi.
Zgodnie z dyspozycją art. 252 §2 p.p.s.a. wniosek o prawo pomocy składa się na urzędowym formularzu według ustalonego wzoru. Wniosek o przyznanie prawa pomocy ma bowiem sformalizowany charakter.
Wniosek o przyznanie prawa pomocy, który nie został złożony w wymaganej formie, w zakreślonym terminie po wezwaniu do uzupełnienia tego braku, pozostawia się bez rozpoznania (art. 257 p.p.s.a.).
W tym stanie rzeczy na podstawie art. 258 §1 i §2 pkt 6 ustawy prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi orzeczono, jak w zarządzeniu.
/-/ K.Witkowicz-Grochowska