Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniuz 15 października 2015 r., sygn. akt II SA/Po 1341/14

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu
Skład
Sędzia WSA Barbara Drzazga przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 15 października 2015 r. na posiedzeniu niejawnym skargi kasacyjnej A. G.
Sprawa
w sprawie ze skargi A. G. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P. z dnia... 2014 r. Nr... w przedmiocie zasiłku celowego; postanawia odrzucić skargę kasacyjną A. G. B. Drzazga

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 7 maja 2015 r. Sąd oddalił skargę A. G. wniesioną w niniejszej sprawie.

Na wniosek złożony przez skarżącego Sąd sporządził uzasadnienie wyroku i w dniu 28 maja 2015 r. wysłano go skarżącemu. Skarżący nie odebrał przesyłki (przesyłka awizowana k. 37 akt sądowych) i w związku z powyższym przesyłkę pozostawiono w aktach ze skutkiem doręczenia na dzień 16 czerwca 2015 r. Jednocześnie z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia wyroku skarżący złożył wniosek o przyznanie prawa pomocy w zakresie ustanowienia adwokata z urzędu.

Postanowieniem z dnia 1 czerwca 2015 r. referendarz sądowy tutejszego Sądu ustanowił dla skarżącego adwokata z urzędu.

W dniu 2 września 2015 r. Sąd zawiadomił adw. M. B., że została wyznaczona pełnomocnikiem z urzędu dla skarżącego w niniejszej sprawie, jednocześnie informując, że w dniu 7 maja 2015 r. zapadł w sprawie wyrok oddalający skargę, odpis wyroku z uzasadnieniem został wysłany skarżącemu w dniu 28 maja 2015 r. oraz że przesyłka, nieodebrana przez skarżącego, została pozostawiona w aktach ze skutkiem doręczenia.

W dniu 2 października 2015 r. pełnomocnik skarżącego wniósł skargę kasacyjną od wyroku z dnia 7 maja 2015 r.

Zważyć należy, iż zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm. – dalej: p.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.

W niniejszej sprawie przesyłkę z odpisem wyroku z uzasadnieniem pozostawiono w aktach ze skutkiem doręczenia na dzień 16 czerwca 2015 r. Zatem termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął skarżącemu w dniu 16 lipca 2015 r. Tymczasem pełnomocnik skarżącego wniósł skargę kasacyjną w dniu 2 października 2015 r. i choć został wyznaczony pełnomocnikiem skarżącego z urzędu po upływie terminu do wniesienia skargi kasacyjnej, to wraz ze skargą kasacyjną nie złożył wniosku o przywrócenie terminu do jej wniesienia. Należy zauważyć, że nowelizacja przepisów art. 177 p.p.s.a., dokonana ustawą z dnia 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi(Dz.U. z 2015 r., poz. 658) nie ma zastosowania do postępowań sądowych wszczętych przed 15 sierpnia 2015 r., a wiec do postępowania w niniejszej sprawie.

Dlatego Sąd na podstawie art. 178 p.p.s.a orzekł jak w sentencji postanowienia.

B. Drzazga

Pod tą sygnaturą także: dokument z 22 stycznia 2016 r., dokument z 1 czerwca 2015 r., dokument z 7 maja 2015 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.