Uzasadnienie
Zgodnie z art.141 §2 ustawy z dnia 30.08.2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 153, poz. 1270 ze zm. – dalej ppsa) w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyroku.
Poza sporem pozostaje, że wyrokiem z dnia 06.11.2009 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu oddalił skargę J. K. Ogłoszenie wyroku nastąpiło na rozprawie w dniu 06.11.2009 r., a więc termin do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia upływał z dniem 13.11.2009 r. (piątek).
Tymczasem, z pieczęci urzędu pocztowego wynika, że wniosek skarżącego o sporządzenie uzasadnienia wyroku został złożony w Urzędzie Pocztowym w B.P. 17.11.2009 r. (k.73), a więc po terminie.
W tym stanie rzeczy na podstawie art. 141 § 3 ppsa należało orzec, jak w sentencji postanowienia.
/-/ A.Łaskarzewska