Uzasadnienie
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 7 maja 2015 r. wezwano R.J. do uiszczenia - w terminie 7 dni od daty doręczenia odpisu zarządzenia i pod rygorem odrzucenia skargi - wpisu sądowego w kwocie 200 zł od skargi na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w L. z dnia [...]2014 r., nr [...] (k. 56). Odpis zarządzenia został skutecznie doręczony stronie w dniu 15 maja 2015 r. w trybie doręczenia zastępczego – korespondencję odebrał dorosły domownik – babcia skarżącego (k. 67). Termin do uiszczenia wpisu od skargi upłynął w dniu 22 lutego 2015 r. Strona skarżąca nie uiściła wpisu w terminie (k. 75).
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu zważył, co następuje.
Stosownie do treści art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270, z późn. zm. - dalej: p.p.s.a.) sąd odrzuca skargę, od której pomimo wezwania – o którym mowa w § 1 – nie został uiszczony należny wpis.
W niniejszej sprawie skarżący R. J. wezwany do uiszczenia wpisu od skargi nie uiścił przedmiotowej opłaty sądowej, jak również w czasie biegu terminu do uiszczenia wpisu nie złożył wniosku o przyznanie prawa pomocy i zwolnienie go od przedmiotowej opłaty.
W tym stanie rzeczy Sąd na podstawie art. 220 § 3 w zw. z art. 58 § 3 p.p.s.a. orzekł jak w sentencji.
/-/ T.Świstak