Uzasadnienie
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 23 czerwca 2010 r. skarżący został wezwany do uiszczenia w terminie 7 dni od doręczenia odpisu zarządzenia, pod rygorem odrzucenia skargi, wpisu od skargi w kwocie 200 zł. W terminie do uiszczenia wpisu wniósł o przyznanie prawa pomocy poprzez zwolnienie od kosztów sądowych.
Prawomocnym postanowieniem z dnia 12 sierpnia 2010 r., wydanym przez referendarza sądowego tutejszego Sądu, odmówiono skarżącemu przyznania prawa pomocy.
Na zarządzenie Przewodniczącego Wydziału z dnia 2 września 2010 r. skarżący został wezwany do wykonania zarządzenia z dnia 23 czerwca 2010 r., to jest do uiszczenia w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi, wpisu od skargi w kwocie 200 zł. Wezwanie zostało doręczone skarżącemu w dniu 7 września 2010 r. (k. 50-52). Termin do uiszczenia wpisu upłynął z dniem 14 września 2010 r. Skarżący nie wniósł należnej opłaty sądowej (k. 53).
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu zważył, co następuje.
Stosownie do treści art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) sąd odrzuca skargę, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis.
W niniejszej sprawie skarżący pomimo wezwania nie uiścił w terminie opłaty od pisma, to jest wpisu od skargi; jak również w czasie biegu terminu do uiszczenia wpisu nie został zwolniony od obowiązku poniesienia kosztów sądowych.
W tym stanie rzeczy Sąd na podstawie powołanego przepisu orzekł jak w sentencji postanowienia.
/-/ W. Batorowicz