Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 18 grudnia 2014 r. zostało odrzucone zażalenie skarżącego K. K. na postanowienie tut. Sądu z dnia 13 listopada 2014 r., odrzucające skargę kasacyjną K. K. od wyroku tut. Sądu z dnia 11 września 2014 r. W piśmie, wraz z którym doręczono skarżącemu odpis postanowienia z dnia 18 grudnia 2014 r., pouczono skarżącego, że na postanowienie przysługuje skarżącemu zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego, w terminie 7 dni od daty doręczenia postanowienia, za pośrednictwem tut. Sądu. Odpis postanowienia z pouczeniem doręczono skarżącemu w dniu 22 stycznia 2015 r., zatem termin do wniesienia zażalenia upływał skarżącemu w dniu 29 stycznia 2015 r.
W dniu 2 lutego 2015 r. skarżący złożył w biurze podawczym tut. Sądu pismo, z którego wynika, że kwestionuje postanowienie z dnia 18 grudnia 2014 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje:
Zgodnie z art. 194 § 1 pkt 8 i 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz.U. z 2012 r, poz. 270 ze zm.), dalej p.p.s.a., zażalenie na postanowienie o odrzuceniu zażalenia wnosi się w terminie 7 dni od doręczenia postanowienia. Zażalenie wniesione po upływie terminu podlega odrzuceniu na posiedzeniu niejawnym, na podstawie art. 178 w związku z art. 197 § 2 p.p.s.a. Mając na uwadze powyższe, z uwagi na wniesienie przez skarżącego zażalenia z dnia 2 lutego 2015 r. po upływie ustawowego terminu, należało orzec o jego odrzuceniu.
/-/ B. Drzazga