Uzasadnienie
Skarżący złożył w dniu 12 czerwca 2014 r. bezpośrednio w siedzibie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Poznaniu skargę na bliżej opisaną w rubrum niniejszego postanowienia decyzję z dnia [...] kwietnia 2014 r. (k. 2). Zaskarżona decyzja została doręczona skarżącemu w dniu 12 maja 2014 r. (k. 19 akt adm.).
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu zważył, co następuje.
Zgodnie z art. 53 § 1 w zw. z art. 54 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r. poz. 270, z późn. zm.) - dalej p.p.s.a., skargę do sądu administracyjnego wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie jest przedmiotem skargi, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie skarżącej rozstrzygnięcia w sprawie.
W niniejszej sprawie zaskarżona decyzja została doręczona skarżącemu w dniu 12 maja 2014 r. Wobec tego trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi upływał z dniem 11 czerwca 2014 r. (środa). Skarga w niniejszej sprawie została wniesiona zaś w dniu 12 czerwca 2014 r., a zatem po upływie ustawowego terminu do wniesienia skargi.
W konsekwencji, skoro skarga została wniesiona z uchybieniem terminu ustawowego, o którym mowa w art. 53 § 1 p.p.s.a., podlega odrzuceniu na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 i § 3 p.p.s.a.
W tym stanie rzeczy Sąd orzekł, jak w sentencji.
/-/ Wiesława Batorowicz