Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia z dnia 25 lutego 2013 r., sygn. akt II SA/Po 818/13, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu odrzucił zażalenie na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z dnia 19 listopada 2013 r., sygn. akt II SA/Po 818/13 o odrzuceniu wniosku o przywrócenie terminu do uiszczenia wpisu od skargi.
Postanowienie z dnia 25 lutego 2013 r., wraz z pismem zawierającym pouczenie o zasadach i trybie jego zaskarżenia, w tym informacją, że ewentualne zażalenie może zostać wniesione w terminie 7 dni od dnia otrzymania odpisu postanowienia, zostało doręczone skarżącemu w dniu 05 marca 2014 r. (k. 104 akt sądowych). Tym samym termin do wniesienia zażalenia upływał z dniem 12 marca 2014 r. Zażalenie zostało wniesione bezpośrednio w Biurze Podawczym Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu w dniu 13 marca 2014 r. (k. 111 akt sądowych). Tym samym zażalenie, jako wniesione po terminie, podlega odrzuceniu.
Mając powyższe na względzie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu, na podstawie art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), w. związku z art. 197 § 2 powołanej powyżej ustawy, orzeczono jak w sentencji.
/-/ M. Kwiecińska