Uzasadnienie
W dniu 11 marca 2013r. J. L. złożył skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu na decyzję Rektora Uniwersytetu z [...] lutego 2013r. Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału II z 26 sierpnia 2013r. został wezwany do uiszczenia w terminie 7 dni wpisu od skargi w kwocie 200 zł.
Wezwanie zostało osobiście odebrane przez skarżącego w dniu 30 sierpnia 2013r. (k. 17 akt sąd.). Wpis nie został uiszczony (k. 37 akt sąd.).
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje.
Zgodnie z treścią art. 220 §1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012r., poz. 270, ze zm.) sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Natomiast w myśl przepisu art. 220 § 3 powyższej ustawy sąd odrzuca skargę, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis.
Skarżący osobiście odebrał wezwanie do uiszczenia wpisu od skargi w dniu 30 sierpnia 2013r. Termin do uiszczenia wpisu upłynął zatem w dniu 6 września 2013r. Wpis od skargi, pomimo prawidłowego wezwania, nie został uiszczony, zatem skargę należało odrzucić.
Mając powyższe na uwadze, na podstawie przepisu art. 220 § 1 i § 3 ustawy prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi Sąd orzekł, jak w postanowieniu.
/-/ E.Brychcy