Uzasadnienie
A Sp. z o.o. w M. zaskarżyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie postanowienie Dyrektora Izby Celnej w [...] z dnia [...] czerwca 2015 r. nr [...] utrzymujące w mocy postanowienie Naczelnika Urzędu Celnego w [...] z dnia [...] maja 2015 r. nr [...] wydane w przedmiocie obciążenia ww. Spółki kosztami badania sprawdzającego automatu do gier.
Zgodnie z art. 230 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm. – zwanej dalej w skrócie "P.p.s.a."), od pism wszczynających postępowanie przed sądami administracyjnymi w danej instancji, w tym od skargi, pobiera się wpis stosunkowy lub stały.
Sąd wezwał stronę skarżącą do uiszczenia wpisu w wysokości 100 zł (słownie: sto złotych) w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.
Wezwanie to zostało doręczone pełnomocnikowi strony skarżącej - adw. Ł. B., na adres prowadzonej przez niego Kancelarii Adwokackiej. Wezwanie odebrane zostało w dniu 1 września 2015 r. Termin do uiszczenia wpisu mijał zatem z dniem 8 września 2015 r. (wtorek).
Pomimo tego wezwania i upływu wskazanego terminu wpis nie został uiszczony.
Zgodnie z art. 220 § 3 P.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez Sąd.
W tym stanie rzeczy, na podstawie art. 220 § 3 w zw. z art. 58 § 3 P.p.s.a. Sąd orzekł jak w sentencji.