Uzasadnienie
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 11 października 2017 r. pełnomocnik skarżącego K.K. adwokat J.J. wezwany został do uzupełnienia braków skargi na decyzję opisaną w sentencji niniejszego postanowienia m.in. poprzez złożenia pełnomocnictwa procesowego lub jego uwierzytelnionego odpisu do działania w imieniu skarżącego przed wojewódzkim sądem administracyjnym lub sądami administracyjnymi, w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie doręczono pełnomocnikowi skarżącego w dniu 13 października 2017 r. (k. 15). Siedmiodniowy termin do wykonania wezwania upływał w dniu 20 października 2017 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm. - w skrócie P.p.s.a.), sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi, w tym wypadku nie nadesłano właściwego pełnomocnictwa. Z przyczyn oczywistych nie można bowiem traktować jako prawidłowe pełnomocnictwa udzielonego przez inną stronę niż skarżący i do innego postępowania sądowego - a takie zostało nadesłane przez zawodowego pełnomocnika.
Mając powyższe na uwadze, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie, na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 i § 3 P.p.s.a., postanowił jak w sentencji.