Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 19 marca 2013 r. sygn. akt II SA/Rz 1034/12 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie oddalił skargę K. K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] lipca 2012 r. nr [...] utrzymującą w mocy decyzję Burmistrza Miasta i Gminy [...] z dnia [...] maja 2012 r. nr [...] o odmowie przyznania wyżej wymienionej świadczenia pielęgnacyjnego.
W dniu 2 kwietnia 2013 r. (data nadania w urzędzie pocztowym w N.) K. K. złożyła w tut. Sądzie wniosek o sporządzenie uzasadnienia powyższego wyroku.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
Stosownie do brzmienia art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 z późn. zm.), zwanej dalej "P.p.s.a.", uzasadnienie wyroku w sprawach, w których skargę oddalono sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia takiego wyroku.
W sytuacji, gdy tego rodzaju wniosek złożony zostanie po upływie wskazanego wyżej terminu, wówczas sąd ma obowiązek odmówić jego uwzględnienia w myśl art. 141 § 3 P.p.s.a.
Należy w tym miejscu wskazać, że w zawiadomieniu o rozprawie doręczonym skarżącej dnia 15 lutego 2013 r. do rąk dorosłego domownika – matki A. K., znajdowało się pouczenie o brzmieniu powołanego wyżej art. 141 § 2 P.p.s.a. Pouczenie to wskazywało także, iż zgłoszenie wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku po upływie siedmiodniowego terminu, liczonego od dnia ogłoszenia, spowoduje bezskuteczność tej czynności procesowej.
Mając zatem na uwadze, że K. K. złożyła wniosek dotyczący sporządzenia uzasadnienia zapadłego w jej sprawie w dniu 19 marca 2013 r. wyroku już po upływie terminu określonego w art. 141 § 2 P.p.s.a. (który to termin upłynął z dniem 26 marca 2013 r.) Sąd odmówił jego uwzględnienia.
Podstawę niniejszego orzeczenia stanowi art. 141 § 3 w zw. z art. 141 § 2 P.p.s.a.