Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 3

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowiez 16 października 2015 r., sygn. akt II SA/Rz 1144/15

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie
Skład
Sędzia WSA Krystyna Józefczyk przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 16 października 2015 r. w Rzeszowie na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi R.D., W.D., I.P., K.W., Z.P. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] lipca 2015 r., nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania - postanawia - odrzucić skargę W.D., I.P., K.W., Z.P.

Uzasadnienie

Odrębnymi zarządzeniami z dnia 9 września 2015 r. Przewodniczący Wydziału II Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie wezwał R. D., W.D., I.P., K.W. i Z.P. do usunięcia braków fiskalnych wniesionej przez nich skargi na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] lipca 2015 r., nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania, poprzez uiszczenie wpisów sądowych w kwocie po 200 złotych. Do zarządzeń dołączono pouczenia, iż procesową konsekwencją niezastosowania się do ich treści w terminie 7 dni, licząc od dnia doręczenia wezwań będzie odrzucenie skargi.

Odbiór przesyłek zawierających wezwania do uzupełniania braków fiskalnych skargi skierowane do Z.P. i I.P. pokwitował dorosły domownik – G.P. w dniu 10 września 2015 r. Oznacza to, że przesyłki kierowane do Z.P. i I.P. zostały doręczone skutecznie skarżącym przy zastosowaniu instytucji doręczenia zastępczego określonej w art. 72 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. 2012 r. poz. 270 ze zmianami) zwanej dalej "P.p.s.a." Odbiór przesyłki kierowanej do W.D. pokwitowała adresatka osobiście w dniu 10 września 2015 r. Przesyłka kierowana do K.W., mimo dwukrotnego awizowania, nie została podjęta w terminie przez adresata. Wobec faktu, że przesyłkę po raz pierwszy awizowano w dniu 11 września 2015 r. przyjmuje się, że doręczenie nastąpiło w dniu 25 września 2015 r., stosownie do treści art. 73 P.p.s.a.

Zatem termin do uiszczenia wpisów upływał: dla Z.P., I.P. i W.D. w dniu 17 września 2015 r., zaś dla K.W. w dniu 2 października 2015 r. Mimo upływu ustawowych terminów ww. skarżący nie usunęli braków fiskalnych skargi.

Zgodnie z treścią art. 220 § 3 P.p.s.a., Sąd odrzuca skargę, od której pomimo wezwania nie uiszczono wpisu.

Wobec niewykonania przez skarżących: Z.P., I.P., W.D. i K.W. wezwań do usunięcia braków fiskalnych skargi Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie, na podstawie art. 220 § 3 P.p.s.a. orzekł, jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 27 kwietnia 2016 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.