Uzasadnienie
Zarządzeniem z dnia 9 grudnia 2015 r. Przewodniczący Wydziału II Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie wezwał A. M. do usunięcia braków fiskalnych wniesionej przez niego skargi na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego [...] z dnia [...] czerwca 2015 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy terenu, poprzez uiszczenie wpisu sądowego w kwocie 500 złotych. Do zarządzenia dołączono pouczenie, iż procesową konsekwencją niezastosowania się do jego treści w terminie 7 dni licząc od dnia doręczenia wezwania, będzie odrzucenie skargi.
Wezwanie skutecznie doręczono skarżącemu w dniu 28 grudnia 2015 r. Odbiór przesyłki zawierającej wezwanie skarżący pokwitował osobiście, co potwierdza zalegające w aktach sprawy zwrotne potwierdzenie odbioru (karta 26 akt sądowych). Termin do usunięcia braków fiskalnych skargi upływał zatem w dniu w dniu 4 stycznia 2016 r. Mimo upływu zakreślonego terminu braków tych nie usunięto.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie zważył, co następuje
Zgodnie z treścią art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi – (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej "P.p.s.a"), Sąd odrzuca skargę, od której pomimo wezwania nie uiszczono wpisu.
Skarżący mimo pouczenia o konsekwencjach grożących w razie niewykonania wezwania, nie uczynił mu zadość.
W tym stanie rzeczy Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie, na podstawie art. 220 § 3 w zw. z art. 58 § 3 P.p.s.a. orzekł jak w sentencji postanowienia.