Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowiez 17 marca 2016 r., sygn. akt II SA/Rz 1227/15

Metryka

Sąd
Dnia 17 marca 2016 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie
Skład
Sędzia WSA Krystyna Józefczyk przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 17 marca 2016 roku w Rzeszowie na posiedzeniu niejawnym skargi kasacyjnej "A" Sp. z o.o. z/s we [...]
Od orzeczenia
od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie z dnia 24 listopada 2015 roku, sygn. akt II SA/Rz 1227/15
Sprawa
sprawy ze skargi "A" Sp. z o.o. we [...] na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] sierpnia 2014 r. nr [...] w przedmiocie odmowy przedłużenia zezwolenia na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie gier na automatach o niskich wygranych - postanawia - odrzucić skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 24 listopada 2015 roku, sygn. akt II SA/Rz 1227/15 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie oddalił skargę "A" Sp. z o.o. we [....] na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] sierpnia 2014 r. nr [...] w przedmiocie odmowy przedłużenia zezwolenia na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie gier na automatach o niskich wygranych. Wyrok wraz z uzasadnieniem doręczono pełnomocnikowi skarżącego w dniu 4 stycznia 2016 r. W dniu 5 lutego 2016 r. do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie wpłynęła skarga kasacyjna skarżącej spółki reprezentowanej przez pełnomocnika radcę prawnego Ł.S., nadana za pośrednictwem operatora wyznaczonego w dniu 2 lutego 2016 r. Zarządzeniem z tego samego dnia Przewodniczący Wydziału II wezwał pełnomocnika skarżącej spółki do uzupełnienia braków fiskalnych skargi kasacyjnej przez uiszczenie wpisu sądowego od skargi kasacyjnej w kwocie 250 zł, w terminie 7 licząc od dnia doręczenia wezwania.

Do zarządzenia dołączono pouczenie, iż konsekwencją jego niewykonania będzie odrzucenie skargi kasacyjnej. Zarządzenia doręczono pełnomocnikowi skarżącej spółki w dniu 20 lutego 2016 r. Zatem ustawowy termin do uzupełnienia braków upłynął w dniu 27 lutego 2016 r.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie zważył, co następuje

Po wniesieniu do sądu skargi kasacyjnej następuje jej badanie pod kątem wymagań formalnych jakie przewiduje ustawa z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012, poz. 270 z późn. zm.), zwanej dalej "P.p.s.a.". Zgodnie z art. 178 P.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie. Stosownie do treści art. 220 § 3 P.p.s.a. skarga kasacyjna, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlega odrzuceniu przez Sąd.

Wobec faktu, że w przedmiotowej sprawie pełnomocnik skarżącej spółki nie uiścił wpisu sądowego od skargi kasacyjnej podlega ona odrzuceniu na podstawie z art. 220 § 3 w związku z art. 178 P.p.s.a.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 7 grudnia 2015 r., dokument z 24 listopada 2015 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.