Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 24 listopada 2015 roku, sygn. akt II SA/Rz 1227/15 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie oddalił skargę "A" Sp. z o.o. we [....] na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] sierpnia 2014 r. nr [...] w przedmiocie odmowy przedłużenia zezwolenia na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie gier na automatach o niskich wygranych. Wyrok wraz z uzasadnieniem doręczono pełnomocnikowi skarżącego w dniu 4 stycznia 2016 r. W dniu 5 lutego 2016 r. do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie wpłynęła skarga kasacyjna skarżącej spółki reprezentowanej przez pełnomocnika radcę prawnego Ł.S., nadana za pośrednictwem operatora wyznaczonego w dniu 2 lutego 2016 r. Zarządzeniem z tego samego dnia Przewodniczący Wydziału II wezwał pełnomocnika skarżącej spółki do uzupełnienia braków fiskalnych skargi kasacyjnej przez uiszczenie wpisu sądowego od skargi kasacyjnej w kwocie 250 zł, w terminie 7 licząc od dnia doręczenia wezwania.
Do zarządzenia dołączono pouczenie, iż konsekwencją jego niewykonania będzie odrzucenie skargi kasacyjnej. Zarządzenia doręczono pełnomocnikowi skarżącej spółki w dniu 20 lutego 2016 r. Zatem ustawowy termin do uzupełnienia braków upłynął w dniu 27 lutego 2016 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie zważył, co następuje
Po wniesieniu do sądu skargi kasacyjnej następuje jej badanie pod kątem wymagań formalnych jakie przewiduje ustawa z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012, poz. 270 z późn. zm.), zwanej dalej "P.p.s.a.". Zgodnie z art. 178 P.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie. Stosownie do treści art. 220 § 3 P.p.s.a. skarga kasacyjna, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlega odrzuceniu przez Sąd.
Wobec faktu, że w przedmiotowej sprawie pełnomocnik skarżącej spółki nie uiścił wpisu sądowego od skargi kasacyjnej podlega ona odrzuceniu na podstawie z art. 220 § 3 w związku z art. 178 P.p.s.a.