Uzasadnienie
W wykonaniu zarządzenia Przewodniczącego Wydziału II pismem z dnia 4 grudnia 2017 r. wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu od skargi w terminie 7 dni, od dnia otrzymania wezwania pod rygorem odrzucenia skargi.
Skarżący nie odebrał przesyłki.
W dniu 6 grudnia 2017 r. dokonano pierwszego zawiadomienia o złożeniu pisma w placówce pocztowej, kolejnego zaś w dniu 14 grudnia 2017 r., zgodnie z art 73 §1 – 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm.; dalej: "P.p.s.a.")
W świetle powyższego oraz na podstawie art. 73 § 4 P.p.s.a. należało przyjąć, że wezwanie zostało doręczone skarżącemu w dniu 20 grudnia 2017 r. Termin do uiszczenia wpisu od skargi upłynął bezskutecznie z dniem 27 grudnia 2017 r.
Zgodnie z art. 220 § 3 P.p.s.a. skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
Mając to na uwadze, jak również bezskuteczny upływ wyznaczonego terminu Sąd zobowiązany był do odrzucenia skargi na podstawie powołanego przepisu.