Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 5 lutego 2016 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie odmówił wstrzymania wykonania zaskarżonej w niniejszej sprawie decyzji Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] lipca 2015 r. nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej za urządzanie gier na automatach poza kasynem gry.
Postanowienie doręczono na adres kancelarii pełnomocnika strony skarżącej w dniu 9 lutego 2016 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru - karta 106 akt administracyjnych). W dniu 17 lutego 2016 r. pełnomocnik złożył w Biurze Podawczym Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie zażalenie na wskazane wyżej postanowienie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 194 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej "P.p.s.a.") na postanowienie wojewódzkiego sądu administracyjnego wydane w przedmiocie wstrzymania lub odmowy wstrzymania wykonania decyzji, postanowienia, innego aktu lub czynności, o których mowa w art. 61, przysługuje zażalenie. Po myśli art. 194 § 2 P.p.s.a. zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od doręczenia postanowienia, a konsekwencją niezachowania tego terminu jest odrzucenie zażalenia, co wynika z treści regulacji zawartej w art. 178 w zw. z art. 197 § 2 P.p.s.a.
Skoro zatem postanowienie z dnia 5 lutego 2016 r. zostało doręczone pełnomocnikowi strony skarżącej w dniu 9 lutego 2016 r., a w konsekwencji termin do złożenia zażalenia upływał z dniem 16 lutego 2016 r., to zażalenie wniesione w dniu 17 lutego 2016 r., z uchybieniem terminu, należało odrzucić na mocy art. 178 w zw. z art. 197 § 2 P.p.s.a.