Uzasadnienie
D. D. zaskarżył wskazaną w sentencji decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia [...] października 2017 r. wydaną w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej za urządzanie gier na automatach poza kasynem gry. W skardze zawarł wniosek o zwolnienie w całości od wpisu od skargi.
Po jego rozpoznaniu prawomocny postanowieniem z 28 lutego 2018 r. referendarz sądowy przyznał prawo pomocy w zakresie częściowym i zwolnił skarżącego od uiszczenia wpisu od skargi ponad kwotę 100 zł (pkt I), w pozostałej części odmówił przyznania prawa pomocy (pkt II).
W tej sytuacji zarządzeniem z dnia 21 marca 2018 r. tut. Sąd wezwał skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego w kwocie 100 zł, w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.
Wezwanie zostało doręczone na wskazany w skardze adres, przy zachowaniu rygorów określonych w ustawie z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm. – zwanej dalej w skrócie "P.p.s.a.") i odebrane w dniu 23 marca 2018 r.
Termin do uiszczenia wpisu mijał zatem z dniem 30 marca 2018 r. (piątek).
Pomimo tego wezwania i upływu wskazanego terminu wpis nie został uiszczony.
Stosownie do treści art. 220 § 3 P.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez Sąd.
W tym stanie rzeczy, na podstawie art. 220 § 3 P.p.s.a. w zw. z art. 58 § 3 P.p.s.a. Sąd orzekł jak w sentencji.