Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowiez 8 stycznia 2016 r., sygn. akt II SA/Rz 1511/15

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie
Skład
Sędzia WSA Krystyna Józefczyk przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 8 stycznia 2016 r. w Rzeszowie na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi G. S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego [...] z dnia [...] września 2015 r., nr [...] w przedmiocie zatrzymania prawa jazdy - postanawia - I. sprostować oczywistą omyłkę w uzasadnieniu postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie z dnia 10 listopada 2015 r. sygn. akt II SA/Rz 1511/15 w ten sposób, że na stronie "1" w wierszu "10" od góry zamiast "12 października" należy wpisać "9 października", II. sprostować oczywistą omyłkę w uzasadnieniu postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie z dnia 10 listopada 2015 r. sygn. akt II SA/Rz 1511/15 w ten sposób, że na stronie "1" w wierszu "11" od góry zamiast "Tego samego dnia – 12 października " należy wpisać "13 października", III. sprostować oczywistą omyłkę w uzasadnieniu postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie z dnia 10 listopada 2015 r. sygn. akt II SA/Rz 1511/15 w ten sposób, że na stronie "2" w wierszu "9" od góry zamiast "12" należy wpisać "9", IV. sprostować oczywistą omyłkę w uzasadnieniu postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie z dnia 10 listopada 2015 r. sygn. akt II SA/Rz 1511/15 w ten sposób, że na stronie "2" w wierszu "10" od góry zamiast "W tym samym dniu" należy wpisać "W dniu 13 października 2015 r., V. sprostować oczywistą omyłkę w uzasadnieniu postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie z dnia 10 listopada 2015 r. sygn. akt II SA/Rz 1511/15 w ten sposób, że na stronie "2" w wierszu "12" od góry zamiast "12 października" należy wpisać "13 października".

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia 10 listopada 2015 r., sygn. akt: II SA/Rz 1511/15 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie odrzucił skargę G. S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego [...], zwane dalej "Kolegium" z dnia [...] września 2015 r., nr [...] w przedmiocie zatrzymania prawa jazdy.

W uzasadnieniu postanowienia omyłkowo wpisano, że skarga została przesłana do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej – platformy ePUAP w dniu 12 października 2015 r. oraz, że przesyłka z Sądu zawierająca skargę została odesłana na adres Kolegium w dniu 13 października 2015 r.

Zgodnie z art. 156 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zmianami), zwanej dalej P.p.s.a. Sąd może z urzędu sprostować w wyroku niedokładności, błędy pisarskie albo rachunkowe lub inne oczywiste omyłki. Sprostowanie sąd może postanowić na posiedzeniu niejawnym (art. 156 § 2 cyt. wyżej ustawy). Przedmiotem sprostowania może być każdy wyrok jak i postanowienie (art. 166 P.p.s.a.).

Wspomniane wyżej wady uzasadnienia postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie z dnia 10 listopada 2015 r. noszą znamiona oczywistych omyłek. Z akt sądowych sprawy jednoznacznie bowiem wynika, że w niniejszej sprawie skarga G. S. została przesłana do Sądu za pomocą środków komunikacji elektronicznej – platformy ePUAP w dniu 9 października 2015 r., co potwierdza Urzędowe Poświadczenie Przedłożenia znajdujące się na karcie 7 akt sądowych. Także treść koperty, w której skargę odesłano na adres Kolegium potwierdza, że jakkolwiek pismo przewodnie informujące o przekazaniu skargi zostało sporządzone w dniu 12 października 2015 r., to przesyłka zawierająca skargę została nadana na adres organu w dniu 13 października 2015 r. (karta 8 akt sądowych sprawy).

Sąd podkreśla w tym miejscu, że powyższe omyłki w żaden sposób nie wpływają na treść rozstrzygnięcia z dnia 10 października 2015 r., bowiem skarga została złożona po upływie terminu do dokonania tej czynności, który bezspornie upływał w dniu 8 października 2015 r.

Mając na uwadze powyższe okoliczności, Sąd na podstawie art. 156 § 1 i § 2 P.p.s.a. orzekł jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 9 lutego 2016 r., dokument z 8 stycznia 2016 r., dokument z 7 grudnia 2015 r., dokument z 10 listopada 2015 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.