Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 10 listopada 2015 r., sygn. akt: II SA/Rz 1511/15 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie odrzucił skargę G. S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego [...], zwane dalej "Kolegium" z dnia [...] września 2015 r., nr [...] w przedmiocie zatrzymania prawa jazdy.
W uzasadnieniu postanowienia omyłkowo wpisano, że skarga została przesłana do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej – platformy ePUAP w dniu 12 października 2015 r. oraz, że przesyłka z Sądu zawierająca skargę została odesłana na adres Kolegium w dniu 13 października 2015 r.
Zgodnie z art. 156 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zmianami), zwanej dalej P.p.s.a. Sąd może z urzędu sprostować w wyroku niedokładności, błędy pisarskie albo rachunkowe lub inne oczywiste omyłki. Sprostowanie sąd może postanowić na posiedzeniu niejawnym (art. 156 § 2 cyt. wyżej ustawy). Przedmiotem sprostowania może być każdy wyrok jak i postanowienie (art. 166 P.p.s.a.).
Wspomniane wyżej wady uzasadnienia postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie z dnia 10 listopada 2015 r. noszą znamiona oczywistych omyłek. Z akt sądowych sprawy jednoznacznie bowiem wynika, że w niniejszej sprawie skarga G. S. została przesłana do Sądu za pomocą środków komunikacji elektronicznej – platformy ePUAP w dniu 9 października 2015 r., co potwierdza Urzędowe Poświadczenie Przedłożenia znajdujące się na karcie 7 akt sądowych. Także treść koperty, w której skargę odesłano na adres Kolegium potwierdza, że jakkolwiek pismo przewodnie informujące o przekazaniu skargi zostało sporządzone w dniu 12 października 2015 r., to przesyłka zawierająca skargę została nadana na adres organu w dniu 13 października 2015 r. (karta 8 akt sądowych sprawy).
Sąd podkreśla w tym miejscu, że powyższe omyłki w żaden sposób nie wpływają na treść rozstrzygnięcia z dnia 10 października 2015 r., bowiem skarga została złożona po upływie terminu do dokonania tej czynności, który bezspornie upływał w dniu 8 października 2015 r.
Mając na uwadze powyższe okoliczności, Sąd na podstawie art. 156 § 1 i § 2 P.p.s.a. orzekł jak w sentencji postanowienia.