Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowiez 11 stycznia 2017 r., sygn. akt II SA/Rz 1551/16

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie
Skład
SWSA Piotr Godlewski przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 11 stycznia 2017 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skarg R. W., A. M. oraz J. L. na uchwałę Rady Miasta [...] z dnia [...] kwietnia 2016 r. nr [...] w przedmiocie określenia przystanków komunikacyjnych - postanawia - odrzucić skargi A. M. i J. L.

Uzasadnienie

R. W. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą: [...] Firma Przewozowo-Handlowo-Usługowa R. W., A. M. prowadząca działalność gospodarczą pod firmą: A. M. Firma Przewozowo-Usługowo-Handlowa "[...]" oraz J. L. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą: "[...]" Firma Usługowo-Przewozowa J. L. złożyli odrębne skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie na uchwałę Rady Miasta [...] z dnia [...] kwietnia 2016 r. nr [...] zmieniającą uchwałę w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Gmina Miasto [...], udostępnionych dla operatorów i przewoźników oraz warunków i zasad korzystania z tych obiektów.

Z uwagi na braki fiskalne skarg Przewodniczący Wydziału II WSA w Rzeszowie zarządzeniami z dnia 8 listopada 2016 r. wezwał wyżej wskazanych skarżących (każdego z osobna) do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 300 zł, w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi. Zgodnie bowiem z art. 230 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2016 r. poz. 718 – zwanej dalej "P.p.s.a."), od pism wszczynających postępowanie przed sądami administracyjnymi w danej instancji, w tym od skargi, pobiera się wpis stosunkowy lub stały.

Wezwania zostały przesłane na podane w skardze adresy i doręczone, przy zachowaniu rygorów określonych w P.p.s.a., R. W. i A. M. w dniu 10 listopada 2016 r., natomiast J. L. w dniu 15 listopada 2016 r.

W zakreślonym przez Sąd terminie, który dla R. W. i A. M. upływał w dniu 17 listopada 2016 r. a J. L. w dniu 22 listopada 2016 r., tylko R. W. uiścił żądany wpis sądowy od skargi.

Stosownie do treści art. 220 § 3 P.p.s.a. nieuiszczenie pomimo wezwania, w wyznaczonym terminie, wpisu od skargi powoduje odrzucenie skargi.

Skarżący A. M. i J. L. mimo wyraźnego wskazania o uzupełnienie jakich braków się ich wzywa oraz pouczeniu o konsekwencjach grożących w razie nie dokonania tej czynności, nie uczynili zadość wezwaniu. Jedynie R. W. zastosował się do wezwania Sądu i uiścił żądany wpis od skargi.

W tym stanie rzeczy, działając na podstawie art. 220 § 3 P.p.s.a. w zw. z art. 58 § 3 P.p.s.a., Sąd odrzucił skargi A. M. i J. L. Końcowo zaznaczyć należy, że do rozpoznania pozostała skarga R. W., jako nieobarczona brakami formalnymi i fiskalnymi.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 26 kwietnia 2017 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.