Uzasadnienie
Wyrokiem z 15 maja 2024 r. II SA/Rz 2018/23 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie uchylił zaskarżoną decyzję i decyzję organu I instancji. Ze zwrotnego potwierdzenia odbioru znajdującego się w aktach sprawy wynika, że odpis wyroku z uzasadnieniem doręczono ZD 24 czerwca 2024 r.
W dniu 25 lipca 2024 r. ZD nadał w placówce operatora pocztowego skargę kasacyjną od ww. wyroku.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje;
Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz.U. z 2024 r. poz. 935 z późn. zm.) - dalej: "Ppsa", skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
W opisywanej sprawie odpis wyroku z uzasadnieniem doręczono ZD 24 czerwca 2024 r., a zatem trzydziestodniowy termin przewidziany na wniesienia skargi kasacyjnej upłynął 24 lipca 2024 r. Skarga kasacyjna została natomiast wniesiona z uchybieniem terminu 25 lipca 2024 r. Z uwagi na powyższe, na podstawie art. 178 Ppsa, należało orzec, jak w sentencji postanowienia.