Uzasadnienie
W dniu 19 lutego 2015r. do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie wpłynęła skarga Spółdzielni Mieszkaniowej "[...]" w [...] na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] grudnia 2014r., nr [...] w przedmiocie opłaty adiacenckiej.
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału II z dnia 23 lutego 2015r. skarżąca spółka została wezwana do uiszczenia wpisu sądowego w kwocie 100, 00 zł od wskazanej wyżej skargi. Do zarządzenia dołączono pouczenie o tym, że procesową konsekwencją nieuiszczenia wpisu będzie odrzucenie skargi. Zarządzenia doręczono skarżącej w dniu 24 lutego 2015r. Termin do uiszczenia wpisu sądowego upłynął bezskutecznie w dniu 4 marca 2015r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie zważył, co następuje
Zgodnie z treścią art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst. jednolity Dz. U. 2012r. poz. 270 ze zmianami) dalej jako P.p.s.a. Sąd odrzuca skargę, od której pomimo wezwania nie uiszczono wpisu.
Z uwagi na fakt, że skarżąca nie uiściła wpisu od skargi, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie, na podstawie art. 220 § 3 w zw. z art. 58 § 3 P.p.s.a. orzekł, jak w sentencji postanowienia.