Uzasadnienie
Wyrokiem z 21 sierpnia 2013 r. II SA/Rz 209/13 oddalono skargę J.G. na opisaną w sentencji decyzję.
Podaniem z 2 września 2013 r. (data stempla pocztowego) skarżący wystąpił o sporządzenie uzasadnienia ww. wyroku i jego doręczenie.
Stosownie do art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r. poz. 270 z późn. zm.) dalej: "Ppsa", w sprawach w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku. Pouczenia tej treści udzielono skarżącemu w zawiadomieniu o rozprawie (pkt 3 pisma z 16 lipca 2013 r.). Zgodnie z art. 83 § 3 Ppsa do zachowania terminu wystarczy oddać pismo w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe.
W przedstawionym stanie faktycznym i prawnym wniosek skarżącego ocenić należało jako wniesiony z uchybieniem ustawowego terminu. Wobec tego nie mógł on zostać uwzględniony i stosownie do art. 141 § 3 Ppsa Sąd obowiązany jest odmówić sporządzenia uzasadnienia wyroku. Skoro wyrok oddalający skargę wydano 21 sierpnia 2013 r. to ustawowy termin, o którym mowa w art. 141 § 2 Ppsa, upływał z dniem 28 sierpnia 2013 r., podczas gdy wniosek skarżącego pochodzi z 2 września 2013 r. W tym stanie rzeczy, na podstawie art. 141 § 3 Ppsa, orzeczono jak w sentencji postanowienia.