Uzasadnienie
IISA/Rz 240/08
Uzasadnienie
A. i Z.D. wnieśli skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...]r. nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy. Skarżący wskazali, że zaskarżoną decyzje otrzymali w dniu 12 lutego 2008r.
W odpowiedzi na skargę Kolegium wniosło o jej oddalenie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
skarga podlega odrzuceniu.
Zgodnie z przepisem art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), zwanej dalej P.p.s.a., skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie, przy czym zgodnie z art. 54 § 1 P.p.s.a. skargę do sądu administracyjnego wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi.
Z akt administracyjnych wynika, że zaskarżona decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego została doręczona A. i Z.D. za pośrednictwem poczty w dniu 6 lutego 2008r. Dowodem odebranie decyzji w tym właśnie dniu, a nie jak twierdzą skarżący w skardze – w dniu 12 lutego 2008r., jest zwrotne potwierdzenie odbioru decyzji Kolegium znajdujące się w aktach administracyjnych tegoż organu (k. 30), podpisane przez A.D. Natomiast skarga opatrzona datą 7.03.2008r. została złożona osobiście w biurze podawczym Kolegium w dniu 10 marca 2008r., a więc z uchybieniem terminu; ostatnim dniem do wniesienia skargi był dzień 7 marca 2008r.
Mając powyższe na uwadze Wojewódzki Sąd Administracyjny w oparciu o art. 58 § 1 pkt 2 w zw. z art. 58 § 3 P.p.s.a. orzekł, jak w sentencji postanowienia.