Uzasadnienie
P. W. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie skargę na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] lutego 2013 r. znak: [...] stwierdzające niedopuszczalność jego zażalenia na pismo Wójta Gminy [...] z dnia [...] maja 2012 r. znak: [...] w przedmiocie oceny prawidłowości wykonania czynności ustalenia przebiegu granic nieruchomości przez geodetę K. O. W związku z tym, iż skarga zawierała braki, wezwano wnoszącego ją do ich usunięcia przez uiszczenie kwoty 100 zł tytułem wpisu w sprawie oraz do przedłożenia trzech odpisów skargi. Równocześnie zaznaczono, że wskazanych czynności należy dokonać w terminie 7 dni oraz, że konsekwencją niewykonania wezwań w powyższym terminie będzie odrzucenie skargi.
Wezwania doręczone zostały P. W. dnia 29 kwietnia 2013 r.
W dniu 4 maja 2013 r. P. W. uiścił wpis w sprawie, natomiast dnia 17 maja 2013 r. złożył wniosek o przywrócenie terminu do nadesłania odpisów skargi, przedkładając je jednocześnie.
Postanowieniem z dnia 6 czerwca 2013 r. tut. Sąd odmówił P. W. przywrócenia terminu do przedłożenia trzech odpisów jego skargi. Orzeczenie to jest prawomocne.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
Zgodnie z art. 57 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 z późn. zm.), zwanej następnie "P.p.s.a.", skarga powinna czynić zadość wymaganiom pisma w postępowaniu sądowym. Stosownie z kolei do art. 47 P.p.s.a. składający pismo obowiązany jest dołączyć do niego jego odpisy, celem doręczenia ich stronom postępowania.
Brak dokonania powyższej czynności, mimo wezwania w tym przedmiocie, skutkuje odrzuceniem skargi na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 P.p.s.a.
Mając na uwadze brzmienie powołanych wyżej przepisów, jak też okoliczności niniejszej sprawy należy stwierdzić, że skardze P. W. nie można nadać dalszego biegu. Wykonując wezwanie Sądu skarżący uiścił wprawdzie wpis, jednak we wskazanym mu siedmiodniowym terminie nie przedłożył trzech odpisów skargi. Termin do wykonania wezwania w tym zakresie upłynął zaś bezskutecznie z dniem 6 maja 2013 r. Postanowieniem z dnia 6 czerwca 2013 r. tut. Sąd odmówił natomiast skarżącemu przywrócenia takiego terminu, zaś orzeczenie to jest prawomocne.
Z podanych przyczyn skarga P. W. podlegała odrzuceniu, o czym orzeczono na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 i § 3 P.p.s.a.
Zwrot uiszczonego w sprawie wpisu znajduje podstawę w art. 232 § 1 pkt 1 i § 2 P.p.s.a.