Uzasadnienie
W sprawie zostały złożone dwie skargi.
Jedną skargę wniósł działający w imieniu M. S., A. K., A. K., J. K., M. W. i D.S. adwokat J.J. Skarga czyni zadość wymogom formalnym, została również opłacona, jednak w odniesieniu do A. K., A. K. i J. K. uchybiono terminowi do jej złożenia. Z akt administracyjnych wynika bowiem, że wyżej wymienieni skarżący w postępowaniu administracyjnym reprezentowani byli przez radcę prawnego R. K., któremu doręczono decyzję organu II instancji w dniu 14 lutego 2020 r. Termin do wniesienia skargi upływał w dniu 16 marca 2020 r., podczas gdy skarga została złożona w dniu 18 marca 2020 r. Skarga pozostałych skarżących reprezentowanych przez adwokata J. J. została wniesiona z zachowaniem terminu.
Odrębną skargę w dniu 15 marca 2020 r. wniósł także działający w imieniu A.K., A. K. i J. K. radca prawny R. K. Wobec złożenia skargi przez adwokata J.J. reprezentującego także tych trzech skarżących z uchybieniem terminu, gdy tymczasem radca prawny R.K. złożył ją w terminie, wezwano tego drugiego pełnomocnika do uiszczenia wpisu od skargi, jako odrębnego pisma – stosownie do art 214 § 1 p.p.s.a. Wezwanie zostało prawidłowo doręczone w dniu 7 lipca 2020 r. Skarga jednak nie została opłacona. Wyznaczony pełnomocnikowi termin do uiszczenia wpisu od skargi upłynął bezskutecznie w dniu 14 lipca 2020 r.
Mając powyższe na uwadze Sąd odrzucił skargę A. K., A. K. i J. K. złożoną po terminie, na podstawie art 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a., a także ich skargę nieopłaconą na podstawie art 220 § 3 p.p.s.a.