Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 3

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowiez 2 sierpnia 2018 r., sygn. akt II SA/Rz 551/18

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie
Skład
Sędzia WSA Paweł Zaborniak przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 2 sierpnia 2018 r. w Rzeszowie na posiedzeniu niejawnym wniosku [...] Sp. z o.o. spółka komandytowa w [...] o sporządzenie uzasadnienia wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie z dnia 17 lipca 2018 r. II SA/Rz 551/18 wydanego
Sprawa
w sprawie ze sprzeciwu [...] Sp. z o.o. spółka komandytowa w [...] na decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] kwietnia 2018 r. nr [...] w przedmiocie nakazu rozbiórki wolnostojącej, jednostronnej tablicy reklamowej - p o s t a n a w i a - odmówić sporządzenia uzasadnienia wyroku

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 17 lipca 2018 r. sygn. akt II SA/Rz 551/18 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie po rozpoznaniu na rozprawie oddalił sprzeciw [...] Sp. z o.o. spółka komandytowa w [...] na opisaną w sentencji niniejszego postanowienia decyzję.

W dniu 27 lipca 2018 r. do tut. Sądu wpłynął wniosek skarżącej o sporządzenie uzasadnienia w/w wyroku i jego doręczenie wraz z odpisem wyroku, nadany w placówce operatora pocztowego wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe (tekst jedn. Dz.U. z 2017 r. poz. 1481 z późn. zm.) w dniu 26 lipca 2018 r.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie zważył co następuje

W myśl art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz.U. z 2017 r. poz. 1369 z późn. zm. – dalej: "P.p.s.a."), w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku. Uzasadnienie wyroku sporządza się w terminie czternastu dni od dnia zgłoszenia wniosku. Zgodnie zaś art. 139 § 2 P.p.s.a., ogłoszenie wyroku następuje na posiedzeniu jawnym, zaś nieobecność stron nie wstrzymuje ogłoszenia. Jak natomiast stanowi przepis art. 64b § 1 P.p.s.a., do sprzeciwu od decyzji stosuje się odpowiednio przepisy o skardze, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej.

Mając na względzie przytoczone wyżej przepisy, stwierdzić należy, że wniosek skarżącej nie mógł zostać uwzględniony przez Sąd. W sprawie ze złożonego przez Spółkę sprzeciwu, Sąd ogłosił wyrok w dniu 17 lipca 2018 r., a zatem termin do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku upłynął dla skarżącej z dniem 24 lipca 2018 r. (wtorek). Skarżąca zwrócił się natomiast z takim wnioskiem w dniu 26 lipca 2018 r., a zatem po upływie ustawowo określonego siedmiodniowego terminu przewidzianego na jego złożenie.

Z powyższych względów, Sąd na podstawie art. 141 § 2 i 3 P.p.s.a. z zw. z art. 64b § 1 P.p.s.a. orzekł jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 17 lipca 2018 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.