Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 17 lipca 2018 r. sygn. akt II SA/Rz 551/18 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie po rozpoznaniu na rozprawie oddalił sprzeciw [...] Sp. z o.o. spółka komandytowa w [...] na opisaną w sentencji niniejszego postanowienia decyzję.
W dniu 27 lipca 2018 r. do tut. Sądu wpłynął wniosek skarżącej o sporządzenie uzasadnienia w/w wyroku i jego doręczenie wraz z odpisem wyroku, nadany w placówce operatora pocztowego wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe (tekst jedn. Dz.U. z 2017 r. poz. 1481 z późn. zm.) w dniu 26 lipca 2018 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie zważył co następuje
W myśl art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz.U. z 2017 r. poz. 1369 z późn. zm. – dalej: "P.p.s.a."), w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku. Uzasadnienie wyroku sporządza się w terminie czternastu dni od dnia zgłoszenia wniosku. Zgodnie zaś art. 139 § 2 P.p.s.a., ogłoszenie wyroku następuje na posiedzeniu jawnym, zaś nieobecność stron nie wstrzymuje ogłoszenia. Jak natomiast stanowi przepis art. 64b § 1 P.p.s.a., do sprzeciwu od decyzji stosuje się odpowiednio przepisy o skardze, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej.
Mając na względzie przytoczone wyżej przepisy, stwierdzić należy, że wniosek skarżącej nie mógł zostać uwzględniony przez Sąd. W sprawie ze złożonego przez Spółkę sprzeciwu, Sąd ogłosił wyrok w dniu 17 lipca 2018 r., a zatem termin do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku upłynął dla skarżącej z dniem 24 lipca 2018 r. (wtorek). Skarżąca zwrócił się natomiast z takim wnioskiem w dniu 26 lipca 2018 r., a zatem po upływie ustawowo określonego siedmiodniowego terminu przewidzianego na jego złożenie.
Z powyższych względów, Sąd na podstawie art. 141 § 2 i 3 P.p.s.a. z zw. z art. 64b § 1 P.p.s.a. orzekł jak w sentencji postanowienia.