Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowiez 16 października 2013 r., sygn. akt II SA/Rz 613/13

Metryka

Sąd
Dnia 16 października 2013 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie
Skład
SWSA Krystyna Józefczyk przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 16 października 2013r. w Rzeszowie na posiedzeniu niejawnym wniosku P.W. o sporządzenie pisemnego uzasadnienia wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie z dnia 17 września 2013r.
Sprawa
w sprawie ze skargi P.W. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] maja 2013 r., nr [...] w przedmiocie stwierdzenia niedopuszczalności odwołania - postanawia - odmówić sporządzenia uzasadnienia

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 17 września 2013r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie oddalił skargę P.W. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] maja 2013 r., nr [...] w przedmiocie stwierdzenia niedopuszczalności odwołania.

W dniu 26 września 2013r. do tut. Sądu wpłynął wniosek P.W. o sporządzenie pisemnego uzasadnienia wskazanego wyżej wyroku, nadany za pośrednictwem poczty w dniu 25 września 2013r.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie zważył, co następuje

Zgodnie z treścią art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2012r., poz. 270 ze zmianami), dalej P.p.s.a. w sprawach, w których skargę oddalono uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku.

W niniejszej sprawie ogłoszenie wyroku nastąpiło w dniu 17 września 2013r., zatem 7 – dniowy termin do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku upływał w dniu 24 września 2013r.

Wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku został nadany w placówce pocztowej w dniu 25 września 2013r., został więc złożony z uchybieniem wskazanego wyżej 7 – dniowego terminu i nie zawierał wniosku o przywrócenie terminu do dokonania tej czynności.

Nadmienić należy, że obecny na rozprawie pełnomocnik skarżącej P.W. – M.W. został pouczony o terminie do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia (protokół rozprawy – karta 36 akt sądowych).

Z uwagi na złożenie wniosku o sporządzenie uzasadnienia z uchybieniem terminu do dokonania tej czynności, Sąd na mocy art. 141 § 3 P.p.s.a. orzekł jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 27 stycznia 2014 r., dokument z 17 grudnia 2013 r., dokument z 17 września 2013 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.