Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 17 września 2013r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie oddalił skargę P.W. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] maja 2013 r., nr [...] w przedmiocie stwierdzenia niedopuszczalności odwołania.
W dniu 26 września 2013r. do tut. Sądu wpłynął wniosek P.W. o sporządzenie pisemnego uzasadnienia wskazanego wyżej wyroku, nadany za pośrednictwem poczty w dniu 25 września 2013r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie zważył, co następuje
Zgodnie z treścią art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2012r., poz. 270 ze zmianami), dalej P.p.s.a. w sprawach, w których skargę oddalono uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku.
W niniejszej sprawie ogłoszenie wyroku nastąpiło w dniu 17 września 2013r., zatem 7 – dniowy termin do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku upływał w dniu 24 września 2013r.
Wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku został nadany w placówce pocztowej w dniu 25 września 2013r., został więc złożony z uchybieniem wskazanego wyżej 7 – dniowego terminu i nie zawierał wniosku o przywrócenie terminu do dokonania tej czynności.
Nadmienić należy, że obecny na rozprawie pełnomocnik skarżącej P.W. – M.W. został pouczony o terminie do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia (protokół rozprawy – karta 36 akt sądowych).
Z uwagi na złożenie wniosku o sporządzenie uzasadnienia z uchybieniem terminu do dokonania tej czynności, Sąd na mocy art. 141 § 3 P.p.s.a. orzekł jak w sentencji postanowienia.