Uzasadnienie
Zarządzeniem z dnia 11 lipca 2017 r. wezwano BS do uiszczenia wpisu sądowego od wniesionej skargi. Wezwanie zawierało pouczenie, że czynności powyższej należy dokonać w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.
W wyznaczonym terminie BS nie uiścił wpisu od wniesionej przez skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje;
Stosownie do treści art. 230 § 1 i 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Ppsa), od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis, przy czym pismem takim jest również skarga. W przypadku gdy skarga nie została należycie opłacona, zgodnie z art. 220 § 1 i 3 Ppsa, przewodniczący wzywa wnoszącego skargę, aby pod rygorem odrzucenia skargi uiścił opłatę w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, ponieważ wobec braku opłaty Sąd nie podejmie żadnej czynności.
W rozpoznawanej sprawie wezwanie w przedmiocie uiszczenia wpisu od skargi zostało doręczone BS w dniu 14 lipca 2017 r., a zatem ostatnim dniem terminu przewidzianym do dokonania powyższej czynności był 21 lipca 2017 r. W wyznaczonym terminie skarżący nie uzupełnił braków fiskalnych skargi. Okoliczność nieuiszczenia wpisu przez BS uniemożliwia nadanie sprawie prawidłowego biegu i obliguje Sąd do odrzucenia jego skargi na podstawie art. 220 § 1 i 3 Ppsa.