Uzasadnienie
W dniu 13 maja 2015 r. skarżący wnieśli za pośrednictwem organu zawarte w jednym piśmie procesowym skargi na opisaną w sentencji decyzję, wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do jej wniesienia. Jak wynika z akt administracyjnych skarżący nie podjęli skierowanych do nich korespondencji zawierających rzeczoną decyzję, przy czym pierwszej awizacji przesyłek dokonano w dniu 24 listopada 2014 r. Skutek doręczenia w trybie art. 44 2 Kodeksu postępowania administracyjnego nastąpił w dniu 8 grudnia 2014 r. Trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi upłynął natomiast w dniu 7 stycznia 2015 r.
Prawomocnym postanowieniem z dnia 26 czerwca 2015 r. odmówiono skarżącym przywrócenia terminu do wniesienia skarg. Skutkiem tego orzeczenia jest konieczność przyjęcia, że skargi wniesiono z uchybieniem ustawowego terminu. W myśl bowiem art. 53 § 1 ustawie z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r. poz. 270 z późn. zm.), dalej zwanej: "Ppsa", skargę wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Wniesienie skargi z uchybieniem terminu stanowi zaś kwalifikowane uchybienie uniemożliwiające nadanie sprawie sądowoadministracyjnej prawidłowego biegu i zgodnie z art. 58 § 1 pkt 2 Ppsa wymaga od Sądu jej odrzucenia, o czym orzeczono w sentencji postanowienia.
O kosztach postępowania orzeczono zgodnie z art. 232 1 pkt 1 Ppsa.