Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 5 lutego 2015 r. odmówiono skarżącej K.M. przywrócenia terminu do wniesienia skargi na opisaną w sentencji decyzję. Odpis orzeczenia doręczono stronie w dniu 16 lutego 2015 r. wraz z pouczeniem o prawie, terminie i sposobie wniesienia środka zaskarżenia. Z prawa tego żadna ze stron nie skorzystała.
Mając na względzie powyższe stwierdzić należy, że skarga K.M. podlega odrzuceniu jako wniesiona z uchybieniem ustawowego terminu przewidzianego dla dokonania tej czynności, stosownie do art. 58 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r. poz. 270 z późn. zm.) dalej zwana "Ppsa". W myśl bowiem art. 53 § 1 Ppsa, skargę wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Zaskarżoną decyzję doręczono K.M. w dniu 2 grudnia 2014 r., podczas gdy skargę wniosła w dniu 5 stycznia 2015 r., czyli z uchybieniem ustawowego terminu, który kończył bieg w dniu 2 stycznia 2015 r. Skoro więc prawomocnym postanowieniem odmówiono skarżącej przywrócenia terminu do wniesienia skargi to wniesioną skargę uznać należało za niedopuszczalną i podlegającą odrzuceniu, o czym orzeczono w punkcie I postanowienia.
O kosztach postępowania orzeczono zgodnie z art. 232 § 1 pkt 1 Ppsa.