Uzasadnienie
W. D. złożyła skargę na opisaną w sentencji decyzję z dnia [...] czerwca 2018 r. wydaną w przedmiocie odmowy wprowadzenia zmian w operacie ewidencji gruntów i budynków.
Ponadto skarżąca zwróciła się o przyznanie prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych oraz ustanowienia adwokata.
Postanowieniem z dnia 27 sierpnia 2018 r. referendarz sądowy WSA w Rzeszowie przyznał wnioskodawczyni prawo pomocy poprzez zwolnienie od obowiązku uiszczenia kosztów sądowych każdorazowo ponad kwotę 50 zł, a także odmówił przyznania prawa pomocy w zakresie pozostałych kosztów sądowych oraz w zakresie ustanowienia adwokata. Ostatecznym postanowieniem z dnia 27 września 2018 r. Sąd utrzymał w mocy powyżej opisane postanowienie referendarza.
W tej sytuacji Przewodniczący Wydziału II WSA w Rzeszowie zarządzeniem z 15 października 2018 r. wezwał skarżącą do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 50 zł, w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi. Zgodnie bowiem z art. 230 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2018 r. poz. 1302 ze zm. – zwanej dalej "P.p.s.a."), od pism wszczynających postępowanie przed sądami administracyjnymi w danej instancji, w tym od skargi, pobiera się wpis stosunkowy lub stały.
Wezwanie zostało przesłane na podany w skardze adres i doręczone przy zachowaniu rygorów określonych w P.p.s.a., w dniu 16 października 2018 r.
Termin do uiszczenia wpisu mijał z dniem 23 października 2018 r. (wtorek). Pomimo tego wezwania i upływu wskazanego terminu wpis nie został uiszczony.
Zgodnie z art. 220 § 3 P.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez Sąd.
W tym stanie rzeczy, działając na podstawie art. 220 § 3 P.p.s.a. w zw. z art. 58 § 3 P.p.s.a., Sąd orzekł jak w sentencji.