Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowiez 16 listopada 2010 r., sygn. akt II SA/Rz 958/10

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie
Skład
Sędzia NSA Maria Piórkowska przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 16 listopada 2010 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi M. S. i T. S. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] sierpnia 2010 r., nr [...] w przedmiocie zawieszenia postępowania administracyjnego w sprawie ustalenia warunków zabudowy - p o s t a n a w i a - odrzucić skargę T. S.

Uzasadnienie

Uzasadnienie

Zaskarżonym postanowieniem z dnia [...] sierpnia 2010 r., nr [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze utrzymało w mocy postanowienie Prezydenta Miasta [...] z dnia [...] czerwca 2010 r., nr [...] w sprawie zawieszenia postępowania w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy działki nr 1246 położonej w obrębie [...], dla inwestycji polegającej na budowie budynku handlowo-usługowego wraz ze zjazdem drogowym i infrastrukturą towarzyszącą.

Postanowienie to wraz z kompletnym pouczeniem o prawie jego zaskarżenia do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie za pośrednictwem organu który ją wydał, w terminie 30 dni od dnia jej otrzymania, zostało doręczona skarżącemu T. S. w dniu 13 sierpnia 2010 r. (dowód: zwrotne potwierdzenie odbioru decyzji przez skarżącego, znajdujące się w aktach administracyjnych sprawy II instancji k. 19).

T. S. i M. S. reprezentowani przez pełnomocnika radcę prawnego E. F. wnieśli w dniu 14 września 2010 r. (data nadania w Urzędzie Pocztowym [...], k. 22 akt sądowych) skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie na wymienione wyżej postanowienie Kolegium, za pośrednictwem tegoż organu.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm., zwanej dalej P.p.s.a.), skargę do sądu wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.

Ponieważ ostatni dzień terminu 30 dniowego wypadł w dzień ustawowo wolny od pracy tj. w niedzielę 12 września 2010 r., dlatego też zgodnie z treścią art. 83 § 2 P.p.s.a. - ostatnim dniem tego terminu był następny dzień po tym dniu, wolny od pracy, a więc poniedziałek 13 września 2010 r. Jak zostało to wyżej ustalone zaskarżone postanowienie zostało doręczone T. S. 13 sierpnia 2010 r., skarga została zaś nadana w Urzędzie Pocztowym za pośrednictwem Samorządowego Kolegium Odwoławczego dnia 14 września 2010 r. Z czego wynika, że skarga została wniesiona z uchybieniem terminu 30 dniowego. Jednocześnie należy stwierdzić, że skarżący nie złożył wniosku o przywrócenie terminu do wniesienia skargi.

W tym miejscu wypadnie zauważyć, że pozostaje jeszcze do rozpoznania przez Sąd skarga wniesiona przez M. S., jako wniesiona w ustawowym terminie.

Stosownie do treści art. 58 § 1 pkt 2 P.p.s.a. skarga wniesiona po upływie terminu do jej wniesienia podlega odrzuceniu. Sąd odrzuca skargę postanowieniem, co może nastąpić na posiedzeniu niejawnym (§ 3 tego artykułu).

Z uwagi na powyższe, na podstawie powołanych przepisów należało orzec jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 16 czerwca 2011 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.