Uzasadnienie
Wyrokiem wydanym w dniu 28 lutego 2019 r., sygn. akt II SA/Sz 1105/18 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie oddalił skargę M. K. na decyzję Wojewody Z. z dnia [...] r., nr [...] w przedmiocie odmowy uchylenia, w wyniku wznowienia postępowania, decyzji zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę.
Uczestnik postępowania P. S., w dniu 8 marca 2019 r. (dowód: k. 44 akt sądowych), nadał w urzędzie pocztowym wniosek o sporządzenie i doręczenie odpisu ww. wyroku wraz z uzasadnieniem.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 141 § 2 zd. pierwsze ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2018, poz. 1302 ze zm.), zwanej dalej: "p.p.s.a.", w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni, od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku. Odmowa sporządzenia uzasadnienia wyroku następuje postanowieniem wydanym na posiedzeniu niejawnym (§ 3).
W przedmiotowej sprawie rozprawa, w której brał udział uczestnik postępowania P. S., na której ogłoszono wyrok oddalający skargę M. K., odbyła się w dniu 28 lutego 2019 r. Siedmiodniowy termin do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku upłynął w dniu 7 marca 2019 r. (czwartek). Uczestnik postępowania wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku nadał w urzędzie pocztowym w dniu 8 marca 2019 r.
Należy przy tym podkreślić, że o treści art. 141 § 2 ww. ustawy, uczestnik poinformowany został w pouczeniu znajdującym się w zawiadomieniu o terminie rozprawy (dowód: k. 29 akt sądowych) oraz pouczony przez Sąd na rozprawie w dniu 28 lutego 2019 r. (dowód: k 39- 40 akt sądowych).
Powyższe oznacza, że wniosek uczestnika postępowania o sporządzenie uzasadnienia wyroku został złożony z uchybieniem terminu, co uzasadnia odmowę uwzględnienia tego wniosku.
Z tych względów Sąd, stosownie do art. 141 § 2 i 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak na wstępie.