Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 30 lipca 2014 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie odrzucił skargę kasacyjną sporządzoną osobiście przez skarżącego R. G. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z dnia 16 stycznia 2014 r. oddalającego skargę. Odpis tego postanowienia został doręczony skarżącemu w dniu 11 sierpnia 2014 r. Sąd, doręczając odpis postanowienia pouczył skarżącego o trybie i terminie wniesienia środka zaskarżenia od tego postanowienia, w tym o wymogu sporządzenia zażalenia przez pełnomocnika będącego adwokatem lub radcą prawnym.
W dniu 22 sierpnia 2014 r. skarżący złożył, sporządzone osobiście, zażalenie na postanowienie o odrzuceniu skargi kasacyjnej.
Stosownie do art. 194 § 1 pkt 7, § 2 i § 4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270), na postanowienie wojewódzkiego sądu administracyjnego odrzucające skargę kasacyjną przysługuje zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego, które wnosi się w terminie siedmiu dni od doręczenia postanowienia. Zażalenie to, powinno być sporządzone przez adwokata lub radcę prawnego.
W niniejszej sprawie zażalenie sporządzone zostało osobiście przez stronę. Ponadto, siedmiodniowy termin na złożenie zażalenia upłynął z dniem 18 sierpnia 2014 r., a zażalenie zostało złożone w siedzibie Sądu w dniu 22 sierpnia 2014 r, a więc po upływie terminu.
Z tego względu zażalenie podlega odrzuceniu na podstawie art. 194 § 2 i 4 w związku z art. 197 § 2 i art. 178 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi.