Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczeciniez 14 czerwca 2019 r., sygn. akt II SA/Sz 1220/18

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie
Skład
Sędzia WSA Katarzyna Sokołowska przewodniczący
Rozpoznanie
w Wydziale II na posiedzeniu niejawnym w dniu 14 czerwca 2019 r. zażalenia M. R. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z dnia [...] r. sygn. akt II SA/Sz 1220/18
Sprawa
w sprawie ze skargi M. R. na decyzję Wojewody Z. z dnia [...] r., nr [...] w przedmiocie wymeldowania

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić zażalenie.

Uzasadnienie

Pismem z dnia [...] r. M. R. wniósł zażalenie na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z dnia [...] w przedmiocie odrzucenia skargi, wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do wniesienia skargi.

Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia [...], skarżący został wezwany do uiszczenia wpisu sądowego od wniesionego zażalenia w kwocie [...]zł, w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia zażalenia. Wezwanie zostało doręczone skarżącemu w trybie art. 67 p.p.s.a. w dniu 24 maja 2019 r. Skarżący w zakreślonym terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania, nie uiścił wpisu sądowego.

Jednocześnie w treści notatki urzędowej sporządzonej w dniu [...] r. wskazano, że w dokumentach księgowych opłat sądowych nie stwierdzono wpłaty wpisu sądowego do przedmiotowej sprawy (karta nr 33 akt sądowych).

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 230 § 1 i § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2018 r., poz. 1302 ze zm.) - dalej: "p.p.s.a.", od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Pismami tymi są skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania.

Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie została uiszczona należna opłata. W tym wypadku, przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania (art. 220 § 1 p.p.s.a.).

Stosownie zaś do treści art. 220 § 3 p.p.s.a. zażalenie, od którego pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.

Z akt rozpatrywanej sprawy wynika, że odpis zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od wniesionego zażalenia z dnia [...] na postanowienie o odrzuceniu skargi z dnia [...] r., został doręczony skarżącemu w dniu 24 maja 2019 r. Siedmiodniowy termin do uzupełnienia wpisu sądowego upłynął w dniu 31 maja 2019 r. (piątek), który to dzień nie przypadał na dzień ustawowo wolny od pracy. Skarżący w zakreślonym terminiewpisu sądowego nie uiścił.

W tym stanie rzeczy, sąd na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. – zażalenie odrzucił.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 18 września 2019 r., dokument z 22 stycznia 2019 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.