Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczeciniez 15 grudnia 2015 r., sygn. akt II SA/Sz 1259/15

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie
Skład
Sędzia WSA Barbara Gebel
Rozpoznanie
w dniu 15 grudnia 2015 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi R. W., R. S. i R. S. na decyzję Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w S. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie nakazania wykonania zaleceń zawartych w ekspertyzie technicznej w przedmiocie środowiskowych uwarunkowań realizacji przedsięwzięcia p o s t a n a w i a odrzucić skargę R. S. i R. S..

Uzasadnienie

R.W., N.S., R.S. i R.S. złożyli skargę na decyzję Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w S. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie nakazania wykonania zaleceń zawartych w ekspertyzie technicznej. Sprawa ze skargi N.S. została prawomocnie umorzona przez sąd postanowieniem z dnia [...].

Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału II Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z dnia 22 października 2015 r. skarżący R.S. i R.S. zostali wezwani do solidarnego uiszczenia wpisu sądowego, należnego od wniesionej skargi, w kwocie 500 zł. Jednocześnie, sąd pouczył stronę skarżącą, że nieuiszczenie wpisu sądowego w terminie 7 dni od doręczenia zarządzenia, spowoduje odrzucenie skargi. Zarządzenie zostało doręczone skarżącym w dniu 5 listopada 2015 r.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w S. zważył, co następuje:

Na podstawie art. 230 § 1 i § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r., poz.270 ze zm.) zwanej dalej "P.p.s.a." od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji, tj. od skarg, skarg kasacyjnych, zażaleń oraz skarg o wznowienie postępowania, pobiera się opłatę sądową w postaci wpisu stałego lub stosunkowego. Stosownie do treści przepisu art. 220 § 3 P.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.

Jak wynika z akt sprawy, przesyłka sądowa zawierająca wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego została doręczona skarżącym w dniu 5 listopada 2015 r. Wobec tego, siedmiodniowy termin na wykonanie wezwania sądu, upłynął z dniem 12 listopada 2015 r. W zakreślonym w wezwaniu terminie, ani dotychczas, skarżący nie uiścili wpisu od skargi.

Mając powyższe na uwadze, sąd skargę odrzucił na podstawie art. 220 § 3 i 4 P.p.s.a., o czym orzekł, jak na wstępie.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 14 kwietnia 2016 r., dokument z 13 listopada 2015 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.