Uzasadnienie
D. K. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego skargę na decyzję Wojewody z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie wymeldowania z pobytu stałego.
Zarządzeniem z dnia 24 grudnia 2014 r. Sąd wezwał skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego w kwocie 100 zł. Skarżącego pouczono przy tym, że niewykonanie zobowiązania w terminie siedmiu dni od daty doręczenia opisu zarządzenia spowoduje odrzucenie skargi.
Odpis zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu od skargi wraz ze stosownym pouczeniem doręczono D. K. w dniu 10 stycznia 2015 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru –k. 16).
Do chwili obecnej skarżący nie uiścił wpisu. Jak wynika z notatki urzędowej z dnia 23 stycznia 2015 r., do dnia dzisiejszego nie wpłynęła wpłata w kwocie 100 zł tytułem wpisu od skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
Zgodnie z treścią art. 230 § 1 i 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Pismami tymi są skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania.
Termin do uiszczenia wpisu wynosi siedem dni od dnia doręczenia wezwania (art. 220 § 1 ustawy). Skarga od której pomimo wezwania nie został uiszczony wpis, podlega odrzuceniu przez sąd na mocy art. 220 § 3 powołanej ustawy.
Jak wynika z zapisu na zwrotnym potwierdzeniu odbioru, przesyłka sądowa zawierająca odpis zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego, została doręczona D. K. w dniu 10 stycznia 2015 r., zatem siedmiodniowy termin do zrealizowania zobowiązania Sądu upłynął w dniu 19 stycznia 2015 r. (10 stycznia 2015 r. był sobotą, zatem następny dzień po dniach wolnych od pracy to 19 stycznia 2015 r. – art. 83 § 2 ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi).
Ponieważ, pomimo wezwania Sądu, skarżący nie uiścił wpisu sądowego od skargi, skarga jako nieopłacona podlega odrzuceniu na podstawie art. 220 § 3 powołanej wyżej ustawy