Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 4

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczeciniez 11 września 2014 r., sygn. akt II SA/Sz 1345/13

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie
Skład
Sędzia WSA Katarzyna Grzegorczyk-Meder przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 11 września 2014 r. na posiedzeniu niejawnym skargi kasacyjnej R.K. wniesionej
Od orzeczenia
od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z dnia 15 maja 2014 r. sygn. akt II SA/Sz 1345/13 oddalającego skargę R. K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] r., nr [...] w przedmiocie cofnięcia zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych p o s t a n a w i a odrzucić skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie wyrokiem z dnia 15 maja 2014 r. w sprawie o sygn. akt II SA/Sz 1345/13 oddalił skargę R. K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] w przedmiocie cofnięcia zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.

Odpis powyższego wyroku wraz z uzasadnieniem został doręczony pełnomocnikowi skarżącego – r. pr. W. S. w dniu 16 czerwca 2014 r.

Pismem z dnia 16 lipca 2014 r. skarżący wniósł skargę kasacyjną od ww. wyroku do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Zarządzeniem z dnia 31 lipca 2014 r. Sąd wezwał skarżącego do uzupełnienia braku formalnego skargi kasacyjnej przez nadesłanie jednego odpisu skargi kasacyjnej oraz do uiszczenia wpisu sądowego w kwocie [...] zł, jednocześnie pouczając, że niewykonanie zobowiązania w terminie siedmiodniowym spowoduje odrzucenie skargi kasacyjnej.

Odpis zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu od skargi kasacyjnej oraz pismo zobowiązujące do uzupełnienia jej braków formalnych zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącego w dniu 18 sierpnia 2014 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru k. 79).

W odpowiedzi na powyższe zobowiązanie, przedłożono do akt sprawy odpis skargi kasacyjnej z dnia 16 lipca 2014 r., jednakże do dnia dzisiejszego nie uiszczono należnego wpisu.

Z informacji udzielonej przez Oddział Finansowo - Budżetowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego wynika, że w dokumentach księgowych opłat sądowych nie ustalono wpłaty od wniesionej skargi kasacyjnej (notatka urzędowa z dnia 3 września 2014 r.).

Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje

Stosownie do art. 230 § 1 i 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), zwanej dalej P.p.s.a., od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Pismami tymi są skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania.

Termin do uiszczenia wpisu wynosi siedem dni od dnia doręczenia wezwania (art. 220 § 1 P.p.s.a.). Skarga kasacyjna, od której pomimo wezwania nie został uiszczony wpis, podlega odrzuceniu przez sąd na mocy art. 220 § 3 powołanej ustawy.

W niniejszej sprawie odpis zarządzenia z dnia 31 lipca 2014 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej został doręczony pełnomocnikowi skarżącego w dniu 18 sierpnia 2014 r., zatem siedmiodniowy termin do zrealizowania zobowiązania Sądu upłynął z dniem 25 sierpnia 2014 r. (który to dzień nie był sobotą ani dniem wolnym od pracy). Jak wynika z akt sprawy, we wskazanym terminie, skarga kasacyjna nie została opłacona.

W tej sytuacji, na podstawie art. 220 § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzeczono jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 15 maja 2014 r., dokument z 16 grudnia 2013 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.