Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny postanowieniem z dnia 19 maja 2015 r. sygn. akt II SA/Sz 279/15 odmówił B. M. zwolnienia od kosztów sądowych w sprawie ze skargi na czynność odmowy wydania dokumentacji medycznej przez Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej.
Odpis postanowienia wraz z pouczeniem o sposobie i terminie wniesienia zażalenia (pismo karta 34 akt sądowych) został doręczony skarżącej w dniu 27 maja 2015 r., co wynika ze zwrotnego poświadczenia odbioru korespondencji sądowej (karta 35 akt).
Pismem z dnia 5 czerwca 2015 r., złożonym w Sądzie w dniu 8 czerwca 2015 r., skarżąca wniosła zażalenie na ww. postanowienie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
Sąd stwierdził, że zażalenie Bo. M. zostało wniesione po upływie terminu do zaskarżenia postanowienia o odmowie zwolnienia od kosztów sądowych.
Stosownie do art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), zwanej dalej "P.p.s.a.", zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia orzeczenia, które zażaleniu podlega.
Zaskarżone przedmiotowym zażaleniem postanowienie Sądu z dnia 19 maja 2015 r. zostało doręczone skarżącej w dniu 27 maja 2015 r., a zatem termin do wniesienia zażalenia na to orzeczenie upływał z dniem 3 czerwca 2015 r.
Skarżąca sporządziła zażalenie od ww. postanowienia w dniu 5 czerwca 2015 r., a złożyła je osobiście w Sądzie w dniu 8 czerwca 2015 r., a więc z uchybieniem terminu do jego wniesienia.
Mając na względzie powyższe Sąd na podstawie 178 w zw. z art. 197 § 2 P.p.s.a., orzekł jak na wstępie.