Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczeciniez 7 września 2018 r., sygn. akt II SA/Sz 619/18

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie
Skład
Przewodniczący Sędzia WSA – Anna Sokołowska
Rozpoznanie
w Wydziale II na posiedzeniu niejawnym w dniu 7 września 2018 r.
Sprawa
sprawy ze skargi [...] Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w G. W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie udostępnienia informacji publicznej p o s t a n a w i a: odrzucić skargę.

Uzasadnienie

Pismem z dnia 5 maja 2018 r. [...] Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w G. W. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie udostępnienia informacji publicznej.

W uzupełnieniu skargi z dnia 5 maja 2018 r. skarżąca złożyła wniosek o przyznanie prawa pomocy w zakresie częściowym obejmującym zwolnienie od kosztów sądowych.

Postanowieniem z dnia 2 lipca 2018 r. starszy referendarz sądowy odmówił przyznania skarżącej spółce prawa pomocy we wnioskowanym zakresie.

Od powyższego postanowienia nie został wniesiony sprzeciw, a zatem stało się ono prawomocne.

W konsekwencji, zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 30 lipca 2018 r. wezwano skarżącą spółkę do uiszczenia wpisu sądowego należnego od wniesionej skargi w kwocie [...]zł - w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.

Wezwane zostało skutecznie doręczone skarżącej spółce 3 sierpnia 2018 r.

W wyznaczonym terminie, ani terminie późniejszym skarżąca spółka nie uiściła jednak wpisu sądowego należnego od złożonej skargi.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 230 § 1 i § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm.) - dalej: "p.p.s.a.", od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Pismami tymi są skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania.

Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie została uiszczona należna opłata. W tym wypadku, przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania (art. 220 § 1 p.p.s.a.).

W sprawie wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego od skargi, zostało doręczone skarżącej spółce 3 sierpnia 2018 r. Tym samym 7-dniowy termin do uiszczenia wpisu sądowego upłynął 10 sierpnia 2018 r. W zakreślonym terminie wpis od skargi nie został uiszczony.

Stosownie do treści art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.

W tym stanie rzeczy, sąd - na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. – skargę odrzucił.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 2 lipca 2018 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.