Uzasadnienie
Decyzją z dnia [...] czerwca 2020 r. nr [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze utrzymało w mocy decyzję organu I instancji w przedmiocie cofnięcia skarżącej zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych o zawartości powyżej 18% alkoholu. Ze zwrotnego potwierdzenia odbioru znajdującego się w aktach administracyjnych wynika, że decyzja ta została doręczona pełnomocnikowi skarżącej w dniu 9 czerwca 2020 r.
W dniu [...] lipca 2020 r. pełnomocnik skarżącej nadał w urzędzie pocztowym skargę skierowaną do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie na ww. decyzję. W dniu [...] lipca 2020 r. skarżąca uiściła wpis sądowy od skargi w kwocie [...]zł.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie, zważył co następuje.
Zgodnie z art. 53 § 1 i art. 54 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r., poz. 2325) - dalej "p.p.s.a.", skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie, za pośrednictwem organu, którego działanie, bezczynność lub przewlekłe prowadzenie postępowania jest przedmiotem skargi.
Zaskarżona decyzja została doręczona pełnomocnikowi skarżącej w dniu 9 czerwca 2020 r. co oznacza, że trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi upłynął z dniem 9 lipca 2020 r. Tymczasem, skarga została nadana w urzędzie pocztowym w dniu 10 lipca 2020 r., a więc po upływie terminu do jej wniesienia.
W tej sytuacji skargę należało odrzucić jako wniesioną po terminie na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 i § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Orzeczenie w przedmiocie zwrotu wpisu wydano na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 i § 2 tej ustawy.