Uzasadnienie
Sygn. akt II SA/Sz [...]
Postanowieniem z dnia [...] grudnia 2020 r., sygn. akt II SA/Sz [...] Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie odrzucił skargę G. D. na decyzję Wojewody z dnia [...] sierpnia 2020 r. w przedmiocie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę. Jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru, ww. postanowienie z wraz z prawidłowym pouczeniem o trybie i terminie jego zaskarżenia zażaleniem, zostało doręczone skarżącej w dniu 4 stycznia 2021 r. (vide: k. 32 akt sądowych).
W dniu 12 stycznia 2021 r. (data stempla na kopercie, k. 34 akt sądowych) skarżąca nadała w urzędzie pocztowym zażalenie na ww. postanowienie z dnia 8 grudnia 2020 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie zważył, co następuje
Stosownie do art. 194 § 1 pkt 1a ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (j.t.: Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm., przywoływanej dalej jako: "p.p.s.a."), na postanowienie wojewódzkiego sądu administracyjnego o odrzuceniu skargi z przyczyn określonych w art. 58 § 1 pkt 2 - 4 oraz art. 220 § 3 ww. ustawy, przysługuje zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego, które wnosi się w terminie siedmiu dni od doręczenia postanowienia.
Postanowienie wniesione z uchybieniem terminu jest niedopuszczalne i podlega odrzuceniu (art. 178 w zw. z art. 197 § 2 ww. ustawy).
Postanowienie z dnia 8 grudnia 2020 r. o odrzuceniu skargi doręczono skarżącej w dniu 4 stycznia 2021 r. Siedmiodniowy termin do wniesienia zażalenia na postanowienie upłynął 11 stycznia 2021 r. (poniedziałek). Skarżąca wniosła zażalenie na ww. postanowienie w dniu 12 stycznia 2021 r., a więc po upływie terminu przewidzianego do zaskarżenia tego orzeczenia. Powyższe powoduje, że przedmiotowe zażalenie jest niedopuszczalne i podlega odrzuceniu.
Z tego względu, Sąd orzekł jak na wstępie - na podstawie art. 178 w zw.
z art. 197 § 2 i art. 194 § 2 p.p.s.a.