Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 10 kwietnia 2019 r., oddalił skargę M. Ł.– opiekuna prawnego małoletniego S.Ł., na decyzję Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie z dnia [...] maja 2018 r., nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania renty rodzinnej w drodze wyjątku.
M. Ł. złożyła w dniu 25 kwietnia 2019 r., osobiście na Biurze Podawczym tut. Sądu, wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku (por. prezentata na piśmie z 25 kwietnia 2019 r. stanowiącym wniosek o uzasadnienie, karta nr 50 akt).
Zgodnie z art. 141 § 2 zdanie pierwsze ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (j.t. Dz.U. z 2018 r. poz. 1302; dalej "p.p.s.a."), w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku.
Wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku z dnia 10 kwietnia 2019 r. został złożony po upływie ustawowego terminu, co skutkowało odmową sporządzenia uzasadnienia tego orzeczenia. W niniejszej sprawie bowiem termin do zgłoszenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia upłynął skarżącej w dniu 17 kwietnia 2019 r., tj. siódmego dnia licząc od dnia ogłoszenia wyroku, zaś przedmiotowy wniosek został złożony na Biurze Podawczym tut. Sądu w dniu 25 kwietnia 2019 r., zatem po upływie przepisanego terminu.
Stosownie do treści art. 141 § 3 p.p.s.a. odmowa sporządzenia uzasadnienia wyroku następuje postanowieniem wydanym na posiedzeniu niejawnym. Wobec powyższego orzeczono, jak w sentencji postanowienia.