Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia z dnia 9 stycznia 2013 r., sygn. akt II SA/Wa 1159/12 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę M. G. na decyzję Prezesa Wojskowej Agencji Mieszkaniowej z dnia [...] kwietnia 2012 r. nr [...] w przedmiocie opróżnienia lokalu mieszkalnego, uiszczenia należnych opłat i odszkodowania.
W dniu 16 stycznia 2013 r. (data nadania pisma w polskim urzędzie pocztowym) skarżąca złożyła na adres Naczelnego Sądu Administracyjnego wniosek o sporządzenie uzasadnienia powyższego wyroku.
Naczelny Sąd Administracyjny przy piśmie z dnia 23 stycznia 2013 r. przekazał wniosek skarżącej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Pismo to wpłynęło do tutejszego Sądu w dniu 24 stycznia 2013 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 270) w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na pisemny wniosek strony zgłoszony w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku.
Wniosek skarżącej o sporządzenie uzasadnienia wyroku z dnia 9 stycznia 2013 r., sygn. akt II SA/Wa 1159/12 został złożony po terminie, o jakim mowa w powyżej cytowanym przepisie.
Biorąc bowiem pod uwagę datę ogłoszenia powyższego wyroku – 9 stycznia 2012 r. - termin do zgłoszenia wniosku o sporządzenie jego uzasadnienia upłynął w dniu 16 stycznia 2013 r. W dniu tym skarżąca nadała wprawdzie w urzędzie pocztowym przesyłkę zawierającą wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku, jednakże uczyniła to na adres Naczelnego Sądu Administracyjnego. W tej sytuacji jako datę złożenia wniosku należy przyjąć datę jego przekazania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, tj. datę 24 stycznia 2013 r.
Wobec powyższego, na podstawie art. 141 § 3 powołanej ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowił jak w sentencji.