Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 27 stycznia 2009 r. sygn. akt II SA/Wa 1449/08 sprawy ze skargi M. K. na decyzję Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z dnia [...] sierpnia 2008 r. nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania świadczenia w drodze wyjątku – skargę oddalił. Skarżąca była prawidłowo zawiadomiona o terminie rozprawy. W zawiadomieniu M. K. została pouczona o terminie, w którym należy zgłosić ewentualny wniosek o uzasadnienie wyroku oddalającego skargę
W dniu 11 lutego 2009 r. (data stempla pocztowego) M. K. zwróciła się do Sądu o przesłanie wyroku wraz z uzasadnieniem.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku.
Zestawienie daty ogłoszenia wyroku i daty złożenia wniosku o sporządzenie jego uzasadnienia jednoznacznie wskazuje, że wniosek został złożony po upływie ustawowego terminu. Ostatnim dniem do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia był bowiem dzień 3 lutego 2009 r.
Z tego powodu Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 141 § 2 i § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w sentencji.