Uzasadnienie
Stosownie do treści art. 57 § 1 powołanej ustawy, skarga powinna czynić zadość wymaganiom pisma w postępowaniu sądowym, a ponadto zawierać wskazanie zaskarżonej decyzji, postanowienia, innego aktu lub czynności, oznaczenie organu, którego działania lub bezczynności skarga dotyczy, określenie naruszenia prawa lub interesu prawnego, w przypadkach, o których mowa w art. 52 § 3 i 4 ustawy, dowód, że skarżący wezwał właściwy organ do usunięcia naruszenia prawa.
Zgodnie natomiast z art. art. 46 § 2 cytowanej ustawy do pisma należy dołączyć pełnomocnictwo lub jego wierzytelny odpis, jeżeli pismo wnosi pełnomocnik, który w danej sprawie nie złożył jeszcze tych dokumentów przed sądem.
Pismem z dnia 1 października 2015 r. Sąd wezwał pełnomocnika skarżącego do uzupełnienia braków formalnych skargi wniesionej w niniejszej sprawie w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi, poprzez nadesłanie pełnomocnictwa upoważniającego do działania w imieniu skarżącego przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie. Wezwanie to zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącego w dniu 5 października 2015 r.
W dniu 15 października 2015 r. skarżący nadesłał do Sądu pełnomocnictwo. Następnie w dniu 19 października 2015 r. skarżący złożył wniosek o przywrócenie terminu do uzupełnienia braków formalnych skargi. Postanowieniem z dnia 16 grudnia 2015 r., sygn. akt II SA/Wa 1511/15, Sąd odmówił przywrócenia terminu do uzupełnienia braków formalnych skargi.
W tej sytuacji należy stwierdzić, że skarżący nie uzupełnił braków formalnych skargi w wyznaczonym terminie. Termin ten upływał bowiem w dniu 12 października 2015 r.
Wobec powyższego Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 i § 3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, postanowił jak w sentencji.