Uzasadnienie
Zarządzeniem Zastępcy Przewodniczącego Wydziału II Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 4 września 2013 r., sygn. akt II SA/Wa 1658/13, P. K. został wezwana do uiszczenia wpisu od wniesionej skargi w wysokości 100 zł (odpis zarządzenia doręczono w dniu 18 września 2013 r. – k. 15 akt sprawy).
W dniu 20 września 2013 r. skarżący złożył wniosek o przyznanie prawa pomocy w zakresie całkowitym obejmującym zwolnienie od kosztów sądowych oraz ustanowienie adwokata.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia 23 grudnia 2013 r., o sygn. akt jw., odmówił skarżącemu przyznania prawa pomocy we wnioskowanym zakresie.
Skarżący na powyższe postanowienie wniósł zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego, który, po jego rozpoznaniu, postanowieniem z dnia 31 stycznia 2014 r., sygn. akt II OZ 84/14, oddalił je.
W związku z postanowieniem Naczelnego Sądu Administracyjnego, skarżący w piśmie z dnia 19 lutego 2014 r. został wezwany – pod rygorem odrzucenia skargi – do wykonania, w terminie 7 dni, prawomocnego zarządzenia Zastępcy Przewodniczącego Wydziału II WSA w Warszawie z dnia 4 września 2013 r. wzywającego do uiszczenia wpisu sądowego (wezwanie doręczono w dniu 24 lutego 2014 r.).
Skarżący należny wpis uiścił po upływie zakreślonego terminu - w dniu 4 marca 2014 r. r. (dowód: odpis potwierdzenia uiszczenia wpisu z Rejestru Opłat Sądowych – w aktach sprawy, k. 62). Termin do uiszczenia wpisu upływał bowiem w dniu 3 marca 2014 r.
Z uwagi na powyższe, na podstawie art. 220 § 3 cyt. ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, w pkt 1 sentencji postanowienia, odrzucił skargę jako nieopłaconą w terminie.
O zwrocie wpisu, w pkt 2 sentencji postanowienia, orzeczono na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 i § 2 tejże ustawy.