Uzasadnienie
Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na pisemny wniosek strony zgłoszony w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku.
Wyrokiem z dnia 11 stycznia 2010 r. sygn. akt II SA/Wa 1684/09 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę K. J. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] sierpnia 2009 r. nr [...] w przedmiocie cofnięcia pozwolenia na broń palną myśliwską. W dniu 19 stycznia 2010 r. (data nadania pisma w polskim urzędzie pocztowym) pełnomocnik K. J. adwokat A. O. złożyła wniosek o sporządzenie uzasadnienia powyższego wyroku.
Należy stwierdzić, że wniosek o sporządzenie uzasadnienia wskazanego wyżej wyroku został wniesiony przez pełnomocnika skarżącego z uchybieniem terminu określonego w art. 141 § 2 powołanej ustawy. Termin ten upłynął bowiem w dniu 18 stycznia 2010 r.
Wobec powyższego, na podstawie art. 141 § 3 powołanej ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowił jak w sentencji.